Ob načrtovanju so v banki upoštevali izhodišča, ki temeljijo pretežno na jesenski napovedi Urada za makroekonomske analize, ta pa zajema večinoma še vedno negativne obete za Slovenijo. Načrt upošteva, da sta bila konec leta izpeljana državna dokapitalizacija banke in prenos slabih terjatev na DUTB, kar je okrepilo njen finančni položaj, ter da je banka s svojo skupino dolžna izpolnjevati zaveze iz načrta prestrukturiranja, ki ga je Evropska komisija potrdila lani decembra. Banka je skladno z načrtom prestrukturiranja med drugim zavezana k postopnemu zmanjševanju bilančne vsote. Finančni načrt tako predvideva, da bo bilančna vsota OTP banke konec leta 2014 znašala 3,6 milijarde evrov.
V banki se zavedajo svoje povezanosti z gospodarstvom, zato bodo še naprej aktivno sodelovali pri prestrukturiranju podjetij, ki so v težavah in imajo perspektivo, financirali projekte, ki za to izpolnjujejo pogoje ter zagotovili varnost prihrankov ter kakovostno finančno spremljavo obstoječim in novim strankam. Ob tem v banki načrtujejo, da bodo z nadaljevanjem uresničevanja ukrepov racionalizacije znižali operativne stroške za 6,4 odstotkov, vendar ne na račun kakovosti storitev.
Na ravni Skupine OTP banke bo v letu 2014 potekala intenzivna konsolidacija. Pred rezervacijami in oslabitvami se v letu 2014 načrtuje dobiček, z upoštevanjem slednjih pa je načrtovana nizka izguba v višini 0,3 milijona evrov. Bilančna vsota bo ob koncu leta 2014 znašala 4,5 milijarde evrov. Tudi v drugih družbah Skupine se bo nadaljevala racionalizacija, zaradi česar se načrtuje, da bodo skupni operativni stroški na ravni Skupine nižji za 6,8 odstotkov. Skupina se bo osredotočala na bančno dejavnost in na dobičkonosne segmente poslovanja. Banka bo temeljito preoblikovala strukturo Skupine OTP banke v smislu racionalizacije, kar bo vključevalo združevanje in preoblikovanje posameznih hčerinskih družb banke. Izdelava načrta preoblikovanja je v teku, odločitve v zvezi s tem pa bodo predvidoma sprejete v prvi polovici tega leta.
Običajno se sprememba te nastavitve nahaja v menijski vrstici brskalnika Orodja > Internetne možnosti, razdelek »zasebnost« ali »varnost«. Tam nastavite katere vrste piškotkov želite blokirati ali omogočiti.
Piškotke lahko izbrišete in sicer prav tako preko brskalnika. Izbris je v večini brskalnikov dosegljiv v orodjih imenovanih »izbriši podatke brskanja« ali »izbriši zgodovino brskanja« (okno običajno prikličete tudi s kombinacijo tipk CTRL+Shift+Del) ter izberete izbris piškotkov.
Nekateri brskalniki ponujajo tudi možnost nastavitve »ne sledi mi« ali »do-not-track«, kar pomeni, da lahko generalno zavrnete uporabo piškotov.