Britanska revija The Banker, del skupine Financial Times, vsako leto pripravi lestvico 100 najboljših bank v Srednji in Vzhodni Evropi, na kateri tudi letos vodi Skupina OTP, ki je še povečala svojo prednost pred drugo uvrščeno banko. Skupina je osvojila prvo mesto na podlagi temeljnega kapitala Tier 1 v višini 11,3 milijarde dolarjev*, žirija pa je upoštevala tudi številne druge finančne kazalnike. (*podatki o temeljnem kapitalu Tier 1 na dan 31. december 2023).
Banke so na lestvico 100 najboljših bank v regiji uvrščene na podlagi revidiranih finančnih podatkov, kot so razmerje kapitala in sredstev, donos na kapital (ROC), donosnost sredstev (ROA) in delež nedonosnih posojil (NPL) v skupnih posojilih.
Strokovna revija The Banker je tudi letos podelila nagrado za banko leta. Članice skupine OTP so prejele nagrado za najboljšo banko v Sloveniji, Albaniji, Bolgariji in na Madžarskem. Zmagovalce je izbrala žirija na podlagi podatkov iz bilance stanja, strateških pobud, tehnologij, novih produktov in storitev ter prizadevanj na področju trajnostnega razvoja.
"Skupina OTP, ki je letos praznovala že 75 let svojega obstoja, je presegla 100 milijard evrov skupnih sredstev, medtem ko je naš donos na lastniški kapital (ROE) konsistentno višji od 20 odstotkov in smo četrta najbolj stabilna banka v Evropi. Ti dosežki se odražajo tudi v tem, da smo bili imenovani za najboljšo banko v štirih državah, kar predstavlja odlično osnovo za nadaljnjih 75 let uspehov," je povedal Sándor Csányi, predsednik in izvršni direktor OTP banke.
Dejavnosti in rezultati Skupine OTP, ki ima skoraj 17 milijonov strank v 11 državah, so bili letos priznani tudi s strani S&P Global Market Intelligence, ki je Skupino OTP uvrstila na prvo mesto med 50 največjimi javno kotirajočimi evropskimi bankami. Več informacij najdete na povezavi.
OTP banka in njene hčerinske družbe bodo še naprej krepile sodelovanje znotraj skupine in na ta način strankam olajšale vsakodnevno bančništvo v okolju, ki se nenehno spreminja.
Običajno se sprememba te nastavitve nahaja v menijski vrstici brskalnika Orodja > Internetne možnosti, razdelek »zasebnost« ali »varnost«. Tam nastavite katere vrste piškotkov želite blokirati ali omogočiti.
Piškotke lahko izbrišete in sicer prav tako preko brskalnika. Izbris je v večini brskalnikov dosegljiv v orodjih imenovanih »izbriši podatke brskanja« ali »izbriši zgodovino brskanja« (okno običajno prikličete tudi s kombinacijo tipk CTRL+Shift+Del) ter izberete izbris piškotkov.
Nekateri brskalniki ponujajo tudi možnost nastavitve »ne sledi mi« ali »do-not-track«, kar pomeni, da lahko generalno zavrnete uporabo piškotov.