Banka ohranja stabilne tržne deleže v ključnih segmentih poslovanja, po daljšem obdobju se ponovno krepi tudi izmerjen ugled banke. Ob koncu septembra je delež neto zneska nedonosnih terjatev v skupnem portfelju banke znašal malo nad 20 odstotkov, v Skupini pa dobrih 21 odstotkov, kar je za 2 odstotni točki manj kot ob koncu leta 2014. Banka ima vzpostavljeno strategijo upravljanja slabih naložb ter tvegane terjatve in naložbe upravlja na enem mestu, vpeljali pa so tudi sistem zgodnjega opozarjanja na kreditno tveganje (EWS). Vse to prispeva k učinkovitejšemu in pravočasnemu prestrukturiranju nedonosnih terjatev, pospešitvi izterjave ter prodaje nedonosnih terjatev. Bančni strokovnjaki sodelujejo tudi pri večjem številu programov prestrukturiranja in so dejavni člani Odbora za prestrukturiranje pri Združenju bank Slovenije. Prav tako so skupaj z drugimi bankami in finančnimi institucijami vključeni v iskanje rešitev za učinkovitejše razreševanje nedonosnih terjatev malih in srednje velikih podjetij, kar je eden najaktualnejših izzivov celotnega slovenskega gospodarstva in finančne dejavnosti.
Nadzorni svet se je seznanil tudi s potekom aktivnosti prestrukturiranja Skupine OTP banke. Poštna banka Slovenije (PBS) in OTP banka sta novembra pričeli z aktivnostmi za združitev bank. Postopek prodaje KBM banke v Srbiji poteka, Adria Bank je že vrnila bančno licenco in je pred dokončno likvidacijo. KBM Leasing Hrvatska ter leasing družbi v Sloveniji: KBM leasing in Gorica leasing so v likvidacijskih postopkih. Preostale družbe: Moja naložba, KBM Infond, MPay in KBM Invest ostajajo del Skupine OTP banke. Poslovne odločitve v zvezi z njihovo prihodnostjo bodo v banki sprejemali skladno s strateškimi načrti. Ključni cilj prestrukturiranja je, da Skupina OTP banke postane osredotočena na osnovno, bančno dejavnost, še učinkovitejša in dobičkonosna.
Običajno se sprememba te nastavitve nahaja v menijski vrstici brskalnika Orodja > Internetne možnosti, razdelek »zasebnost« ali »varnost«. Tam nastavite katere vrste piškotkov želite blokirati ali omogočiti.
Piškotke lahko izbrišete in sicer prav tako preko brskalnika. Izbris je v večini brskalnikov dosegljiv v orodjih imenovanih »izbriši podatke brskanja« ali »izbriši zgodovino brskanja« (okno običajno prikličete tudi s kombinacijo tipk CTRL+Shift+Del) ter izberete izbris piškotkov.
Nekateri brskalniki ponujajo tudi možnost nastavitve »ne sledi mi« ali »do-not-track«, kar pomeni, da lahko generalno zavrnete uporabo piškotov.